Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

Sukurta 2020.11.19 / Atnaujinta 2020.11.19 12:02
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

   Lapkričio 19 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacija surengė seminarą „ES be Jungtinės Karalystės. Kaip pasirengti 2021-iesiems?“. Seminaras surengtas, siekiant paskatinti verslą ruoštis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pereinamojo laikotarpio pabaigai sausio 1 dieną,  kai iš esmės keisis ES prekybos su JK sąlygos.

   „Skatiname Lietuvos įmones persižiūrėti savo veiklos JK schemas, logistiką, įsivertinti galimas rizikas ir pasiruošti pokyčiams. Tik taip galima sumažinti potencialias rizikas“, - sakė viceministras A. Zananavičius.

   Šiuo metu intensyviai vyksta derybos dėl ateities santykių ir būsimų prekybos tarp ES ir JK sąlygų.

   „Derybos yra pasiekę kritinę fazę, per kurią turėtų paaiškėti, ar bus pasiektas susitarimas.  Tačiau net ir pasiekus prekybos sutartį, pokyčių daugelyje bendradarbiavimo su JK sričių nebeišvengsime“, - teigė viceministras.

   Seminare daug dėmesio skirta muitinės klausimams, su kuriais verslas susidurs pirmiausia: nuo sausio 1 dienos kompanijos neišvengs muitinės procedūrų, deklaracijų, leidimų ir kitų privalomų aspektų.

   Eksportuojant pramonines prekes įmonėms reikės atsinaujinti atitikties sertifikatus, o vežant maisto produktus gali prireikti veterinarinių leidimų ir papildomų patikrų.

   Derybose taip pat aktyviai siekiama, kad po pereinamojo laikotarpio Lietuvos vežėjai ir toliau galėtų vežti krovinius į JK. Įmonės turi įsivertinti riziką, kad dėl atsiradusių muitinės patikrų transporto priemonių judėjimas JK pasienyje neabejotinai sulėtės ir jau dabar  pagalvoti apie kai kuriuos logistikos procesus.

   Renginyje taip pat pristatyta būsima JK imigracijos sistema. Nuo kitų metų laisvas asmenų judėjimas su JK baigsis, o naujai atvykstantiems darbuotojams iš ES bus numatyti įvairūs reikalavimai, taikomi ir kitoms trečiosioms šalims.

   Jungtinė Karalystė yra viena iš pagrindinių Lietuvos prekybinių partnerių, į kurią prekių ir paslaugų šalies kompanijos 2019 metais eksportavo už beveik 1,5 mlrd. eurų. Tarp Lietuvos eksporto krypčių už ES ribų JK lenkia tik JAV, todėl Lietuva siekia kuo sklandesnio perėjimo prie naujo prekybinių santykių režimo.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   96374_d0a145e2e0be20bbc02e63abe39dda11.jpg

   Užsienio reikalų ministerija, reaguodama į COVID-19 pandemiją ir kitus pasaulinius prekybos iššūkius, Europos Komisijai pateikė savo pasiūlymus dėl Europos Sąjungos (ES) prekybos politikos peržiūros. Šis dokumentas parengtas konsultuojantis su Ekonominės diplomatijos taryba, institucijomis ir verslo asocijuotomis struktūromis.  

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuva išreiškia visišką solidarumą su Jungtine Karalyste (JK) po to, kai lapkričio 9 dieną iš Baltarusijos buvo išsiųsti du JK diplomatai, ir apgailestauja dėl šio nepateisinamo de facto Baltarusijos valdžios veiksmo. Šis prieš JK ir jos diplomatus nukreiptas aktas, kaip ir ankstesni „reikalavimai“, kad Lietuva ir Lenkija susimažintų savo diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje, rodo apgailėtiną oficialaus Minsko elgesio modelį akredituotų diplomatinės bendruomenės narių atžvilgiu ir dar labiau izoliuoja režimą.

   Kalbos, pareiškimai »

   Lapkričio 5 dieną Lietuva oficialiai pateikė prašymą Europos Komisijai Vilniuje įkurti Europos kibernetinio saugumo kompetencijos centrą (Centras). Lietuva siūlo strateginę ir simbolinę  vietą šio Centro įkūrimui - Vilniaus televizijos bokšto patalpas su išskirtine informacinių technologijų (IT) ryšio infrastruktūra. Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, auganti ir aktyvi Lietuvos kibernetinė ir IT ekosistema reikšmingai prisidėtų prie visapusiško ir savarankiško Europos kibernetinio saugumo kompetencijos tinklo.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Lietuva pateikė du ieškinius Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismui dėl Mobilumo paketą sudarančių dokumentų dalinio panaikinimo. Lietuvos teikiamuose ieškiniuose skundžiamos vilkiko grąžinimo kas 8 savaites, tarptautinių operacijų skaidymo, kabotažo ribojimo ir poilsio taisyklių nesant atitinkamos infrastruktūros nuostatos. 

   Daugiašaliai santykiai »

   Spalio 21 dieną Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos, Užsienio reikalų, Susisiekimo bei Ekonomikos ir inovacijų ministeriijų siūlymui teikti paraišką Europos Sąjungos (ES) institucijoms Lietuvoje steigti Europos kibernetinio saugumo kompetencijų centrą.

   Daugiašaliai santykiai »

   Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »