Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ EUROPOS SĄJUNGOJE

Adresas: Rue Belliard 41-43, 1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Gegužės 9 d. LRT studijoje laidoje "Labas rytas, Lietuva” parodytas reportažas, skirtas Europos dienai. Studijos svečiai – Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje Jovita Neliupšienė ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Žiūrėti nuo 42:53 min.

Europos Sąjunga »
DSC_0459.JPG

Gegužės  5 d., šeštadienį, Briuselyje šurmuliavo Atvirų durų diena – tai kasmet vykstantis renginys, kuriuo minima Europos diena. ES institucijos atvėrė duris lankytojams, o ES Taryba kvietė susipažinti su ES valstybėmis narėmis. Lietuvos stende akį traukė HoPro įmonės Holografas su animacija, atspindėjusia Lietuvos simbolius, nuotraukos su 100mečio šventimo vaizdais bei Mariaus Jovaišos sukurtas video apie naująsias technologijas. Lietuva pristatyta kaip moderni, novatoriška šalis, o tautinių šokių  kolektyvo "Lietuvonis" šokėjai trypė liaudies šokius ir kvietė žiūrovus į bendrą ratą, rodydami puoselėjamą Lietuvos kultūros paveldą ir senąsias tradicijas. 

Europos Sąjunga » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_9202.JPG

2018 metų kovo 21 d. Nepriklausomybės akto kopija perduota Europos istorijos namams Briuselyje. Apie tai - LRT Pasaulio lietuvių žinių reportažas, žiūrėkite nuo 5'30 minutės.

Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_0225.JPG

Balandžio 9-10 d. Briuselyje vyko LR Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) išvažiuojamasis posėdis, kurio metu VESK nariai susitiko su ES institucijų atstovais: ES komisarės C. Crețu, atsakingos už regioninę politiką, kabineto vadovu Nicola De Michelis, ES Tarybos generaliniu sekretoriumi Jeppe Tranholm-Mikkelsen, ES vyriausiojo derybininko Brexit klausimais pavaduotoja Sabine Weyand, ES komisarės M. Thyssen, atsakingos už socialinę politiką, kabineto vadovo pavaduotoja Ruth Paserman bei komisarės C. Malmström, atsakingos už prekybą, kabineto vadove Maria Åsenius aptarė aktualius ES darbotvarkės klausimus, tame tarpe Jungtinės Karalystės išstojimo, Europos Sąjungos socialinės politikos bei iššūkius prekybos politikoje. 

Europos Sąjunga »
83805_e85be3561dbe6634f8a0177927c3193a.jpg

Reportažas apie Briuselyje vykusius atkurtos Lietuvos 100mečio renginius LRT televizijos Pasaulio lietuvių žiniose.

Lietuviai Belgijoje »
0113_1.jpg

Sausio 13 d. Belgijoje gyvenantys lietuviai ir Lietuvos draugai simboliškai prisijungė prie kasmet Vilniuje vykstančio bėgimo "Gyvybės ir mirties keliu". Jau penktąjį kartą vykusiu bėgimu paminėtas 1991 metais žuvusių už Lietuvos Laisvę atminimas.

Lietuviai Belgijoje »
IMG_9370.png

"Pasaulio lietuvyje" pasirodė straipsnis apie [email protected] iniciayva surengtą juvelyrikos darbų parodą bei kitus renginius Lietuvos nuolatinės atstovybės patalpose, taip pat interviu su nuolatine atstove ES Jovita Neliupšiene. Straipsnį rasite čia

 

Straipsniai žiniasklaidoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata