Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ EUROPOS SĄJUNGOJE

Adresas: Rue Belliard 41-43, 1040 Brussels, BELGIUM

plačiau »

Tel. +32 2 771 01 40
Faksas +32 2 771 45 97
El. paštas

Briuselyje pradėjo veikti Lietuvos mokslo ryšių biuras LINO

Sukurta 2017.10.04 / Atnaujinta 2017.10.04 18:58
  Briuselyje pradėjo veikti Lietuvos mokslo ryšių biuras LINO

  Lietuvos mokslo taryba pradėjo vykdyti Lietuvos mokslo ryšių biuro LINO veiklą Briuselyje. Lietuva tapo 27 Europos valstybe, Briuselyje turinčia nacionalinį mokslo ryšių biurą, kurio paskirtis – stiprinti šalies laimėjimus mokslo ir inovacijų srityje, mokslo tarptautiškumą ir sėkmingą mūsų tyrėjų dalyvavimą tarptautinėse programose. Biuras įsikūrė Lietuvos Nuolatinėje Atstovybėje Europos Sąjungoje.

  Pasak LINO vadovės dr. Brigitos Serafinavičiūtės, biuro veikla – vienas žingsnių, padedančių pasirengti laikotarpiui po 2020 metų, kai ženkliai sumažės Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijos. LINO biuro tikslas – padėti Lietuvos tyrėjams plėtoti tarptautinės partnerystės ryšius ir ugdyti gebėjimus dalyvauti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programose, ypač programoje „Horizontas 2020“. „Apie tai, kad Lietuvos mokslininkai turėtų aktyviau naudotis tarptautiniais finansavimo šaltiniais vietoj nacionalinių, yra skelbta ne vienoje studijoje ir įžvalgoje. Vieša paslaptis yra ir tai, kad aukštesnį sėkmės rodiklį Europos Komisijos mokslo programų konkursuose pasiekia tos šalys, kurios yra „arčiau“ Briuselio. Kitų šalių patirtis rodo, kad mokslo ryšių biurai gali padėti šį atstumą sumažinti“, – sakė dr. B. Serafinavičiūtė.

  Artimiausio pusmečio veiklos planuose – ne tik aktualios informacijos sklaida apie galimybes Lietuvos mokslininkams teikti paraiškas ir jungtis prie buriamų konsorciumų, bet ir aktyvus Lietuvos mokslo potencialo užsienio partneriams pristatymas. Biuras seks ir analizuos ES tyrimų ir inovacijų politikos pokyčius, informuos apie tai Lietuvos tyrėjus ir mokslo vadybininkus, taip pat padės Lietuvos tyrėjams pristatyti savo vykdomus mokslinius tyrimus kitiems ES tyrėjams.

  Lietuvos mokslo taryba LINO veiklą finansuoja ES struktūrinių fondų investicijų lėšomis naudodamasi Estijos patirtimi – šios šalies mokslo ryšių biuro veikla pradėta 2007–2013 metų periodo lėšomis. Pagal projektą „Lietuvos mokslo tarptautiškumo didinimas – MTEP ryšių plėtojimas (LINO LT)“ taip pat finansuojami tyrėjų ir projektų administratorių trumpalaikiai vizitai ryšiams plėtoti ir gebėjimams sėkmingiau dalyvauti tarptautinėse programose ugdyti. Tyrėjams atsiranda daugiau galimybių rengti partnerių susitikimus pačiame Briuselyje, dalyvauti IGLO renginiuose, ieškoti partnerių savo idėjų įgyvendinimui, pristatyti tyrėjų atstovaujamų institucijų potencialą, aptarti bendrus projektus. „Tai itin aktualu būsimiesiems aukšto lygio mokslo projektų vykdytojams, kurie, gaudami ES investicijų lėšas atlikti mokslinius tyrimus, įsipareigos siekti Europos mokslo tarybos dotacijos. Tyrėjams tai atveria galimybes įgyti reikiamų žinių rengti kokybiškas paraiškas ir realesnių galimybių sėkmingiau konkuruoti tarptautiniuose konkursuose“, – sakė dr. B. Serafinavičiūtė.

  Nacionalinius mokslo ir inovacijų ryšių biurus Briuselyje vienija neformali organizacija IGLO (angl. Informal group of RTD Liaison Offices). LINO veiklą galite sekti FB paskyroje

   

   

  Naujienlaiškio prenumerata